Kupón Přihlásit se
košík je prázdný
! Do limitu pro dopravné zdarma zbývá nakoupit za 1500 Kč.

Objevte produkty našeho kláštera!

Uděláte radost sobě a svým blízkým a zároveň svým nákupem podpoříte život mnišské komunity.

Více o klášteru

Platba kartou Doprava zdarma
od 1500 Kč
Po zaregistrování k odběru
novinek získáte slevu
Doručení do 4 dnů

Aktuality

Info > Aktuality

Je čas bořit i čas budovat, 2. února 2024

Milí přátelé, zdravíme vás známými slovy autora biblické knihy Kazatel: Je čas bořit i čas budovat. A u nás právě takový čas nastal. Krátce po vstupu do nového roku jsme se totiž pustili do oprav a úprav některých částí našeho kláštera. Konkrétně kuchyně a také části refektáře neboli jídelny.

Přečíst celý článek...


Přijměte na prahu nového roku 2024 první srdečný pozdrav z Nového Dvoru, 5. ledna 2024

Stojí-li člověk na prahu, znamená to, že hodlá někam vstoupit, ale i to, že se naopak hodlá někam vydat. Je to speciální místo, na kterém může přemýšlet a váhat nad tím, jakým směrem se vydat. Zvažovat, podle čeho se budou orientovat následující kroky a kam ho vlastně zavedou.

Přečíst celý článek...


Vydejte se krásnou adventní cestou, 24. listopadu 2023

Milí přátelé, přijměte srdečné předvánoční pozdravení z Nového Dvoru. Je to neuvěřitelné, rok se s rokem sešel a na dveře do našich životů klepe advent. Čeká nás silné liturgické období plné očekávání. Jak intenzivně ho prožijeme, záleží vždy pouze na nás samotných.

Přečíst celý článek...


Žijme své životy v plné rozmanitosti, který přináší. S nadějí a Láskou, jenž překonává prostor, čas i všechny ostatní hranice, 3. listopadu 2023

Nový dopis se nám tentokrát nepíše vůbec snadno. Již první řádky jsou poznamenané současnou situací, dalším válečným konfliktem. Je to velmi náročné, když takové zprávy navíc přichází v období, kdy do našich srdcí zároveň vstoupil dušičkový čas naplněný vzpomínkami na ty, kteří již nejsou mezi námi.

Přečíst celý článek...


Sdílejte s námi radost ze slavných slibů našeho bratra Klementa. Nechte se oslovit atmosférou tohoto obřadu, 6. října 2023

V dnešním dopise se s vámi chceme podělit o velkou radost, která nám byla dopřána. Ještě, než vstoupil podzim naplno do našich životů, udála se v našem klášteře výjimečná událost. Ve čtvrtek 14. září, o svátku Povýšení svatého kříže, složil své slavné sliby náš bratr Klement.

Přečíst celý článek...


O vlaštovkách, boudě, která krmí milion dětí a dalších závažných věcech, 8. září 2023

Milí přátelé, přijměte srdečné pozdravení z Nového Dvoru. Zpívaná slova žalmu 83 nám připomínají, jak v oknech našeho kostela a na budově kláštera každý rok kdosi buduje hnízda. Sice to nejsou vlaštovky, objevující se ve verších, ale jiřičky, které si u nás našly svá místa.

Přečíst celý článek...


Co kdo zasévá to také sklízí, 4. srpna 2023

Následující řádky vám prozradí věci zcela prosté a všední, naplněné láskou k řemeslu a pečlivou péčí.

Přečíst celý článek...


Léto plné krásy a chuti, 7. července 2023

Milí přátelé, přijměte srdečné pozdravení z Nového Dvoru. Od posledního psaní vstoupilo do našich životů léto ve své plné kráse. Naši každodennost doprovází letní slunečné počasí, ale i osvěžující kapky deště. Ať už bylo jakékoliv počasí, máme za sebou opět týdny a dny, které byly plné různých událostí a změn.

Přečíst celý článek...


Jedinečnost přírodních zdrojů, 2. června 2023

Milí přátelé, přijměte srdečné pozdravení z Nového Dvoru. Poslední týdny, a především dny, nám přinesly krásné a slunečné počasí. Nebe protkly první skutečně hřejivé paprsky, které nás zahřály po těle, ale především na duši. Také vám dodávají neskutečnou energii?

Přečíst celý článek...


Neděle Dobrého pastýře, 5. května 2023

Milí přátelé, přijměte srdečný pozdrav z Nového Dvoru. Do našich životů pozvolna vstupuje jaro ve své plné síle. Doufáme, že i vám se v přítomnosti probouzející se přírody plné květů otevírá srdce křehké kráse a vděku, a nejen jemu.

Přečíst celý článek...


Vstup do Svatého týdne v našem klášteře, 14. dubna 2023

Milí přátelé, přijměte povelikonoční pozdravení z Nového Dvoru. Od posledního, velikonočního psaní nás sice dělí jenom pár dní, ale věříme, že stejně jako u nás byly tyto dny pro vás opravdu mimořádné. Jejich specifičnost spočívala v tom, že byly naplněné jak každodenními událostmi spojenými s životem v klášteře, tak výjimečnou sváteční atmosférou.

Přečíst celý článek...


Slova plná radosti a naděje, 24. března 2023

Milí přátelé, srdečně vás zdravíme z Nového Dvoru. Tentokrát vám netradičně píšeme ve velmi krátkém intervalu, ale o to s větším nadšením. Právě jsme totiž součástí krásných a výjimečných příprav na velikonoční svátky, které již zanedlouho vstoupí do naších životů.

Přečíst celý článek...


Vstup do postního období, 3. března 2023

Milí přátelé, nový měsíc vstoupil do našich životů a my vám s radostí posíláme další pozdravení z Nového Dvoru. Zprvu bychom vám velmi rádi poděkovali za pozornost a čas, který jste věnovali dotazníku rozeslaném v minulém dopise.

Přečíst celý článek...


Pojďme zavzpomínat, jak jsme vstoupili do nového měsíce, 3. února 2023

Milí přátelé, přijměte srdečný pozdrav z Nového Dvoru. Ani jsme se v novém roce nestačili rozkoukat a už je tu únor. Těsně před jeho příchodem, 30. ledna, jsme oslavili výročí objevení Nového Dvoru několika bratřími, které proběhlo těsně před nástupem nového milénia, v roce 1999.

Přečíst celý článek...


Zjevení Páně, 6. ledna 2023

Milí přátelé, srdečně vás všechny zdravíme z Nového Dvoru. Poprvé v novém roce 2023. Doufáme, že jste do nového roku plného nových příležitostí vstoupili s nadšením a optimismem po příjemně strávených vánočních svátcích v nejbližším kruhu rodiny a přátel.

Přečíst celý článek...


Čas pro rozjímání, 16. prosince 2022

Milí přátelé, srdečně vás naposledy v tomto roce zdravíme z Nového Dvoru. Naše dny naplnil adventní čas a přípravy na Vánoce. Již za pár dnů totiž budeme prožívat a slavit jeden z největších křesťanských svátků, Narození spasitele Ježíše Krista

Přečíst celý článek...


Adventní kouzlo, 25. listopadu 2022

Milí přátelé, přijměte srdečné pozdravení z Nového Dvoru. Také vaše zahrádky a domovy ozdobily alespoň na okamžik sněhové vločky? Třpytivý sněhový poprašek, který na chvíli schoval podzimní barevné stromy, a přicházející zima jsou předzvěstí adventu, který již netrpělivě vyčkává za dveřmi.

Přečíst celý článek...


Ve znamení naděje, 4. listopadu 2022

Milí přátelé, přijměte srdečné pozdravení z Nového Dvoru. Také vám krásně probarvené říjnové dny utekly tak rychle jako nám? Podzimní chvíle protknuté slunečními paprsky přímo vybízely k inspirativním procházkám nebo k tvořivé práci okolo vašich domů..

Přečíst celý článek...


Bez minulosti by nebylo přítomnosti, 7. října 2022

Milí přátelé, přijměte srdečné pozdravení z Nového Dvoru, který se s příchodem nového ročního období zahalil do podzimního kabátu. Okolní příroda začíná ukazovat své podzimní poklady v podobě nádherných inspirativních barev. V blízkosti kláštera, ale i v jeho nitru to skutečně žije.

Přečíst celý článek...


Jak jsme v našem klášteře prožili srpen? 2. září 2022

Milí přátelé, přijměte srdečné pozdravení z Nového Dvoru. Prázdniny plné odpočinku, poznávání nových míst či jen prostého, ale o to intenzivnějšího pobývání s blízkými, jste si zcela jistě všichni naplno užili. Konec léta však neznamená, že se těchto radostí musíte vzdát. I září s sebou přináší nové možnosti.

Přečíst celý článek...


Život směřující k růstu, 5. srpna 2022

Milí přátelé, přijměte srdečné letní pozdravy z Nového Dvoru. Také si dopřáváte, stejně jako rostliny, blahodárného vlivu slunečních paprsků? Není nic hezčího, než se procházet projasněným světem a vybarvenou zahradou, na které postupně dozrávají jahody, maliny, rybíz, rajčata a další zelenina.

Přečíst celý článek...


Léto ve znamení cestování a poznávání, 1. července 2022

Milí přátelé, přijměte naše srdečné pozdravení z Nového Dvoru. Červen je již za námi, jakým pro vás byl? Doufáme, že vám přinesl mnoho obyčejných, ale přesto bohatých a naplněných chvil.

Přečíst celý článek...


Příroda plná energie, 3. června 2022

Milí přátelé, přijměte srdečné pozdravení z Nového Dvoru. Právě nastalo období, kdy můžeme být stále více a více ve vzájemném souladu s rozkvétající přírodou. Také vás, stejně jako nás, vylákaly hřejivé sluneční paprsky k inspirativním a relaxačních chvilkách v přírodě či práci na zahrádce?

Přečíst celý článek...


Odvaha, láska a dobro, 6. května 2022

Milí přátelé, přijměte v těchto prvních květnových dnech naše srdečné pozdravení z Nového Dvoru. Není to tak dlouhá doba, co jste se naposledy začetli do našeho psaní. A přesto se toho opět tolik stalo. Jednou z nejdůležitějších událostí byla oslava velikonočních svátků.

Přečíst celý článek...


Co přinesly první sluneční paprsky, 1. dubna 2022

Milí přátelé, přijměte srdečné pozdravení z Nového Dvoru. Od této chvíle se můžete zpočátku každého nového měsíce těšit na nové psaní. Od rozeslání posledního psaní uplynul pouhý týden, a přesto se toho stalo více než dost.

Přečíst celý článek...


Příchod jara a doby postní, 25. března 2022

Milí přátelé, přijměte srdečné pozdravení z Nového Dvoru. Úvodem bychom moc rádi poděkovali všem, kteří si našli čas a vyplnili náš dotazník. Velmi si vážíme vaší zpětné vazby, povzbuzujících slov, cenných návrhů a inspirativních myšlenek. Už teď některé z vašich návrhů postupně zařazujeme do naší tvorby.

Přečíst celý článek...


Život plný příběhů, 25. února 2022

Milí přátelé, přijměte srdečné pozdravení z Nového Dvoru v době, kdy mrazivé dny se sněhovou nadílkou postupně vystřídaly únorové plískanice. A také silný vítr, který v našem kraji bohužel napáchal škody na lesních porostech a ponechal téměř celý den bez elektřiny několik desítek tisíc rodin.

Přečíst celý článek...


Těšte se společně s námi z nového roku, 28. ledna 2022

Milí přátelé, přijměte naše novoroční pozdravení z Nového Dvoru. Vánoční svátky plné kouzelné atmosféry a společných chvilek s těmi nejdražšími jsou bohužel za námi. Doufáme, že jste si tyto výjimečné okamžiky plné radosti, klidu, pohody a vzájemného sdílení v kruhu rodinném i blízkých přátel opravdu užili a uchovali ve svých srdcích.

Přečíst celý článek...


Zimní sváteční čas nadešel, 17. prosinec 2021

Milí přátelé, přijměte srdečné pozdravení z Nového Dvoru. Je neuvěřitelné, jak ten čas letí. 8. prosince jsme v tichu a modlitbě oslavili 10. výročí povýšení našeho kláštera na opatství.

Přečíst celý článek...


Buďte umělcem svého života, 26. listopadu 2021

Milí přátelé, přijměte naše srdečné pozdravení z Nového Dvoru v období, kdy advent klepe na dveře. Ty již za pár hodin otevřeme s první adventní nedělí a předvánoční čas tak naplno vstoupí do našich životů.

Přečíst celý článek...


Říjen měsíc zamyšlení, 29. října 2021

Přicházející období svátků a konec roku nás přivedly ve spojitosti se zkušenostmi z návštěv veřejných prostorů a obchodů, které jsou velmi specifickými místy k novému zamyšlení. Tentokrát o otázce dobra a toho, zda si ho ve své přítomnosti dostatečně všímáme a zda jsme schopni ho vůbec vidět a vnímat.

Přečíst celý článek...


Svoboda není automatickým výdobytkem, 30. září 2021

Do našich životů už naplno vstoupil podzim a měsíc září, který byl ve znamení významného svátku a výročí.

Přečíst celý článek...


Čas milosti i rozmanitých zkoušek, 27. srpna 2021

Srpen byl pro nás významný v několika směrech. A to především v tom duchovním. Mezníkem se pro nás stal 20. srpen, kterým jsme vstoupili do dvacátého roku od založení našeho kláštera.

Přečíst celý článek...


Lidskost z našeho života stále nezmizela, 30. července 2021

Společnost je stále plná štědrých srdcí, kterým nejsou osudy druhých lhostejné. Navzájem jsme si dokázali poskytnout nezištnou pomoc.

Přečíst celý článek...


Náruč přírodního bohatství, 25. června 2021

Stejně jako se společně staráme o přírodu, stará se i ona o nás. Dopřejte si jedinečnou péči přírodních kosmetických produktů. Vytvořte na svých rukou bohatou vyživující pěnu, která vyčistí a obohatí vaše ruce pomocí unikátních mýdel, vyrobených trapistickými mnichy.

Přečíst celý článek...


Stát se svědky Naděje, 28. května 2021

Naše životy tak dostávají nový a radostnější rozměr. S probouzejícím se jarem se v našich životech zakořeňují nové příležitosti a zážitky.

Přečíst celý článek...


Darujte druhým radost i sílu, 30. dubna 2021

Naši každodennost začínají zlehka protínat jarní a hřejivé sluneční paprsky. Doufáme, že i přes stále trvající omezení pro vás byly Velikonoce opravdovými svátky milosti.

Přečíst celý článek...


Košík v terénu, 13. dubna 2021

Svůj život zasvětili Bohu, své ruce zas výrobě prvotřídní hořčice. Mniši z opatství Nový  Dvůr  pochytili  recepturu  od svých  francouzských  bratrů,  kteří  se  podíleli  na vzniku zdejšího kláštera. Jak výroba hořčice zapadá do mnišského života a jak dlouho byste ji měli nechat dozrát?

Přečíst celý článek...


Velikonoce již klepou na dveře, 19. března 2021

Milí přátelé, přijměte srdečné pozdravení z Nového Dvoru. Současné dny jsou navzdory přicházejícímu jaru a velikonočním svátkům zahaleny opět chladnějším počasím a pochmurnější náladou vycházející ze stále trvající pandemie. Neztrácejme však naději. Ačkoli ještě nevíme, do jaké míry se budeme moci této největší slavnosti, zaujímající v životě křesťana to nejdůležitější místo, účastnit osobně, věřte, že budeme stále spolu. A intenzivně budeme na všechny pamatovat v našich modlitbách.

Přečíst celý článek...


Vykročme do doby postní, 26. února 2021

Milí přátelé, srdečně vás vítáme v druhém letošním měsíci, únoru, který se představil velmi mrazivými dny. Ty společně s bohatou třpytivou nadílkou vytvořily opravdu jedinečnou zimní atmosféru. Mnozí z nás oprášili zimní vybavení a vyrazili objevovat krásu přírodních panoramat na lyžích nebo se radovali společně s těmi nejbližšími při sáňkování, bruslení či vytváření uměleckých děl ze sněhu.

Přečíst celý článek...


Novoroční pozdrav, 5. února 2021

Milí přátelé, vítáme Vás v novém roce 2021. A co Vám do tohoto začínajícího roku přejeme? Především to, aby byl pro Vás dobrým a hodnotným. Již to bude skoro měsíc, kdy jsme oslavovali jeho příchod. A přestože každý z nás byl na jiném místě, je něco, co nás v těchto prvních minutách spojovalo. A to přání, která jsme si vyměňovali se svojí rodinou, blízkými a přáteli.

Přečíst celý článek...


Rádi bychom potěšili bibliofily

Pozorní návštěvníci našeho e-shopu si jistě všimli, že jsme od začátku června 2016 zařadili mezi nabízené produkty nově i KNIHY zaměřené na duchovní problematiku.


4. června 2016 jsme vydali nový newsletter

93.jpg

Hledat v:
Zobrazit jako: katalog | tabulka
 
Používáme cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu a díky analýze provozu neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost.

Nastavení cookies

Používáme cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu a díky analýze provozu neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost.

Nezbytné (vždy aktivní nelze vypnout)
Tyto cookies jsou potřeba, aby web fungoval správně.
Analytické
Pomáhají nám pochopit, jak web používáte. S jejich pomocí ho můžeme zlepšovat.
Profilující (marketingové)
Díky těmto cookies vám můžeme zobrazovat relevantní obsah a reklamu, které pro vás mohou být zajímavé a užitečné.